Atilla Kart YALAN mı söyledi

Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et.
Atilla Kart YALAN mı söyledi
CHP
2023-09-26 20:34

Atilla Kart YALAN mı söyledi

CHP eski milletvekili Atilla Kart “CHP Anayasa referandumundaki hukuksuzlukları Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne götürmemi istemedi” olarak özetlenebilecek bir açıklama yapınca, bu CHP yönetimi açısından kuşku verici bir durum olarak görüldü.

O dönemde genel başkan yardımcılığı görevinde bulunan Bülent Tezcan gazeteci Fatih Altaylı’ya bir mektup gönderdi ve Atilla Kart’ın alenen yalan söylediğini, o dönemde CHP yönetiminin YSK’nin bu kararına karşı tüm yargı yollarını kullandığını ve AİHM’e de başvurduğunu belirtti.

Bununla yetinmeyen Tezcan hem başvuru metnini, hem de AİHM kararını gazeteci Fatih Altaylı’yla paylaştı.

Bülent Tezcan, yolladığı mektupta Altaylı’ya;

“Fatih Bey selamlar,

Bugünkü yazınızı günün yoğunluğu nedeniyle maalesef şimdi okuyabildim. Öncelikle hem yazılarınız, hem de her iki YouTube kanalınızdaki çalışmalarınız nedeniyle sizi ve ekibinizi samimiyetle tebrik ediyorum. Keyifle takip ediyorum.

Sizi siyasetçilerin polemiklerinin parçası yapmak gibi bir niyetim yok. Zaten olsa da başarılı olamayacağımı biliyorum. Ancak gerçek bilgiye saygınızı da biliyorum. Bu nedenle Atilla Kart’ın açıklamaları çerçevesinde birkaç gerçeği mümkün olduğunca sade biçimde bilgilerinize sunmak isterim.

1-    Atilla Kart doğru söylemiyor. CHP mühürsüz oyları hem Yüksek Seçim Kurulu’na, hem de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne götürdü.

2-    YSK’ya müracaat tarihi 18.04.2017, AİHM’ne müracaat tarihi de 04.07.2017’dir. YSK 19.04.2017 tarih 573 sayılı kararıyla talebimizi reddetti. AİHM 2. Dairesi de 30.11.2017 tarihli 48818/17 dosya numaralı kararı ile talebimizi reddetti. Dava dilekçeleri ve mahkeme kararlarını ekte gönderiyorum.

3-    Atilla Kart AİHM sürecini O’nun dava dilekçesi üzerinden ve O’nun inisiyatifi ile yürütmediğimiz için (bizim dava açtığımızı saklayarak) engellendiğini söylüyor. Başka bir deyişle kendi dilekçesinin daha iyi olduğunu iddia ediyor. Biz Anayasa hukukçularının içinde olduğu geniş bir çalışma grubu ile davayı bütün detayları tartışarak hazırladık ve açtık. Dilekçe yarıştırma niyetinde değiliz. Bütün kayıtlar parti genel merkezinde mevcuttur.

Sizi daha fazla detayla meşgul etmek istemem. Hem yazılı hem internet medyasında etraflı açıklamalarım oldu. Sizde yanlış bir bilgi yerleşmemesi için size de yazmak ihtiyacı hissettim.

Bülent Tezcan”

dedi ve gazeteci Fatih Altaylı da hem mektubu hem de eklerini sitesinde paylaştı.

Siyasi Çirkefliğin bu kadarına da pes yani dedirtecek bir gelişme…

 

Kimvekil.comBu haber 360 kez okundu.
0 kez Desteklendi

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   2 + 2 = ?

 

Caveman

 

Söz Vatandaş'ta

KimVekil.Com Sesli Haber

HAVA DURUMU & ANKARA

ANKARA

SON YORUMLAR

 • Mankurt

  akapenin emrinde belli işte

 • DEPREM YASIMIZ

  Tanrı Türk'ün yardımcısı olsun.

 • ÇULIM TÜRKLERİ

  Kıymetli hocam bu topluluğun Türkiye ile irtibatı nedir semavi dinlere

 • Liyakatsızlar

  SON SÖZÜ HALK SÖYLEYECEK ..... İNŞALLAH

 • Cühela

  Ümmetçilik oynuyorlar ama Müslümanlara değil (bilerek yada bilmeyerek)

EN ÇOK HİT ALAN

EN YENİ

EN ÇOK OY ALANLAR

İNTERNET DÜNYASI

WEB DÜNYASINDA YER ALIN

İNTERNET DÜNYASI

Kimvekil.Com Spor Süper Lig Puan Durumu

FACEBOOK SAYFAMIZI İZLEYİN

AY İZLENME BİRİNCİSİ

İNTERNET DÜNYASI

WEB DÜNYASINDA YER ALIN

İNTERNET DÜNYASI

KimVekil.Com © 2016 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ErsofBilişim

Ersoftbilişim.Com
Ersoftbilişim.Com