PUŞTLAŞTIRMAYIN

Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et.
PUŞTLAŞTIRMAYIN
Gündem
2019-05-20 12:51

PUŞTLAŞTIRMAYIN

İhanet bunun adı!

Hem de içerisinde ‘Milli’ kelimesi kullanılarak.

‘Tarımda Milli Birlik Projesi’ adı altında, değil tarım, ülkeye ihanet!

Hem de, bizzat tarafımdan, ülke menfaatleri uğruna, 5 kuruş talep etmeksizin, Avrupa’nın da ilerisinde bir teknoloji-sistem önerimin, çarpıtılarak ve ticarileştirilerek, amiyane tabirle puştlaştırılması

 

4 Mart tarihinde, hem Seçsis muadili milli-yerli yazılımımız olan ERSİS proje ve uygulanabilir yazılımımızı, yaklaşan seçimlerin emniyetli ve şaibeden uzak sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi adına iktidarın zirvesine sunarken, hem de bu vesile ile, ülkemiz tarım-hayvancılığında ki gelinen vahim tabloyu göz önüne alarak, devlet olarak ileri bir proje sahibi olunması gerekliliği ve bunun için elimizde olan mevcut veriler ile birlikte yapılması gerekenleri içeren TARIM ENTEGRE KAYIT OTOMASYONU (TEKO) PROJESİ VE YAZILIMI ÖNERİSİ proje dosyamızı da beraberinde sunduk.

 

Kısaca, tarım ve hayvancılıkta üreticiden tüketiciye her konunun devletin bilgisinde olması, ilgili tüm kurumların yetki ve sorumlulukları dahilinde bu bilgi erişimi ve yükümlülüklerini icraya, devletin de üretimden tüketime tüm safhalarda, teşvikten tutun arazi tahsisine, fiyat spekülasyonundan tutun, gübre-yem ihtiyaçlarına, olması gereken üretim planlamasından tutun, tüketiciye sağlıklı ve fahiş olmayan fiyatlarla ulaştırılması ve hatta fazlasının ihracına kadar akla gelebilecek tüm safhaları, en sağlıklı ve anlık verilerle kayıt altına alması ve devlet olarak yapması gerekenleri icra etmeye…

 

6 Mart tarihinde, “değerlendirilip karar verilecek” dönüşü ile sevindik, çünkü konu Türkiye sorunu, hepimizi ilgilendiriyor.

 

10 Nisan tarihinde, Maliye ve Hazine Bakanı, ‘Yeni bir tarım politikası’ diyerek, bizim cümlelerimizle kabaca bir açıklama yapınca sevindim, ‘fikirlerimizin değerlendirilip ülke adına güzel şeyler yapılması ne güzel’ dedim.

 

Erken sevinmişim ne yazık ki!

 

Akabinde basında yer alan haberleri görünce, kan beynime sıçradı.

 

Ben, ülke menfaatleri doğrultusunda, en elzem ihtiyacımız ekmeklik buğdayın dahi, hayvanımızın samanının dahi ithal edilir duruma düşürüldüğümüz bir konu da, devletin yapması gerekenler diye yırtınırken, benim önerilerim ve projem bir basit Yahudi tüccar zihniyetiyle çarpıtılıp-ticarileştirilip, ve dahi sonunda ülkeye ihanet noktasına getirilmeye çalışılmış!

 

Ne demek yahu tarım konusunun bir holding eline verilmesi, bir holding tekeline ve insiyatifine bırakılması?

 

Hangi Yahudi ortaklığı bir holding olacakmış?

 

Düşünsenize, A’dan Z’ye tüm tarım-hayvancılık konusu bir holding tekelinde, tüm kararlar o holdinge ait…

 

Ayıptır be, siz devlet mi yönetiyorsunuz, Kasımpaşa da bir bakkal dükkanı mı?

 

Susacağımı mı sandınız, böyle bir rezilliğe ses çıkarmayacağımı mı düşündünüz? Hangi fındıkkabuğu zekalı jöleli’niz değiştirdi benim projemi bilmiyorum ama, bu yapmak istediğinizin tek izahı olabilir; İHANET!

 

Devlet terbiyesi almış, Devlet’ten gelmiş birisi olarak, yıllarca yurtdışında işadamı kimliğimle Türkiye için ne yapabilirim düşünceleriyle yaşamış birisi olarak, bu kadar aptallığı ve şahsi ticari kaygıları birlikte taşıyan insanları dünyanın hiçbir yerinde görmedim.

 

Siyaseten demiyorum-ki sayfalar alır o konuya da girecek olursam, Türkiye adına, Milli bir sorun da, zaten batmış-bitmiş bir tarım konusunda, devlet olarak yapılması gerekenleri yapmak yerine, Türk insanını en temel konuda dahi bir holdingin tekeline bırakmak, ancak ve ancak hain bir planın uygulaması olur.

 

Mayıs ayında Cumhurbaşkanı’nın ayrıntılarını açıklayacaklarını söyledikleri konuyu, belirsiz bir tarihe erteledikleri söylendi, onu beklemiştim şimdiye kadar.

 

Beyler, bu konu siyasete alet edemeyeceğiniz hassas bir konu,

 

Türk insanı, gerçekten açlık tehlikesini, hele hele bilinçli bir proje ile planlandığını anlarsa, öyle %50 filan siyasi destek havada kalır,

çekti mi o desteği, görürsünüz hörekeyi,

hesap sorulma vaktinde de,

işte ben en başta, gelsin idam diye açıktan haykırırız…

 

 

Erol Ertürk TÜRKMENOĞLU   

kimvekil.com



Bu haber 1235 kez okundu.
86 kez Desteklendi

Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
                                                   1 + 1 = ?

1
  • Misafir 2019-05-21 17:58:49

    2019-05-21 17:58:49

  • Nerde Milli ve Yerli diye sözleri?

  • 3
  • 0
 

Caveman

 

Söz Vatandaş'ta

KimVekil.Com Sesli Haber

HAVA DURUMU & ANKARA

ANKARA

SON YORUMLAR

EN ÇOK HİT ALAN

EN YENİ

EN ÇOK OY ALANLAR

İNTERNET DÜNYASI

WEB DÜNYASINDA YER ALIN

İNTERNET DÜNYASI

Kimvekil.Com Spor Süper Lig Puan Durumu

FACEBOOK SAYFAMIZI İZLEYİN

AY İZLENME BİRİNCİSİ

İNTERNET DÜNYASI

WEB DÜNYASINDA YER ALIN

İNTERNET DÜNYASI

KimVekil.Com © 2016 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

ErsoftWeb

Ersoftbilişim.Com
Ersoftbilişim.Com